Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
szkola1.jpg

NOC BIBLIOTEK

NOC BIBLIOTEK

W dniu 3/ 4 czerwca klasy IV A i V A pod opieką wychowawczyń Doroty Bryl i Ewy Kosińskiej nocowały  w szkole w ramach ogólnopolskiego programu NOC BIBLIOTEK.  Spotkanie   rozpoczęliśmy o 19.00 od doręczenia listów od książki dla dzieci, potem była transmisja na żywo z Warszawy, następnie wspólna kolacja. Po kolacji uczniowie szukali rozwiązań zagadek ukrytych w całej szkole, otrzymali za to zakładki do książek. Następnie wspólnie oglądaliśmy film dla młodzieży, udostępniony przez organizatorów. Po filmie przeszliśmy do wspólnej sypialni, czyli sali 22, w której przed snem czytaliśmy wiersze Zuzi Ciszewskiej i Gabrysia Skrzypczaka, uczniów wyróżnionych w Ogólnołódzkim Konkursie Poetyckim „Pomagam, bo lubię”. Emocji było tak wiele, że sen był wyjątkowo krótki, rozmowy toczyły się prawie do rana. Po wspólnym śniadaniu pełni wrażeń rozeszliśmy się do domów o 7.00. Miejmy nadzieję, że takie akcje zachęcą dzieci do czytania, częstych odwiedzin bibliotek.

Dorota Bryl,Ewa Kosińska

SPOTKANIE Z AKTOREM

Spotkanie z aktorem

W dniu 26 maja w naszej szkole gościł znany polski aktor teatralny i filmowy Mariusz Jakus.

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z AKTOREM

ŚWIĄTECZNE OZDOBY

Świąteczne ozdoby z masy solnej 

10,11 kwietnia nasza biblioteka zmieniła się w swoistą manufakturę produkującą ozdoby wielkanocne.

Czytaj więcej: ŚWIĄTECZNE OZDOBY

SPOTKANIE Z WYDAWNICTWEM

Spotkanie z wydawnictwem Akapit Press.

W dniu 10 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wydawnictwa Akapit Press z uczniami klasy  IIIa oraz IVa

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z WYDAWNICTWEM

BAJKI FILOZOFICZNE W GROCIE SOLNEJ

23 marca klasa IV A była w Grocie Solnej. Po zachłyśnięciu się urokami wspaniałej groty, uczniowie słuchali bajek filozoficznych, dyskutowali o ich treści.

Czytaj więcej: BAJKI FILOZOFICZNE W GROCIE SOLNEJ