Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
szkola3.jpg

Klauzula informacyjna dla rodziców i uczniów

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. z dnia 04.05.2016 r. L 119/1), dalej jako „RODO”, publikujemy,, Klauzulę informacyjną".

 

Klauzula informacyjna dla rodziców i uczniów

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest

Szkoła Podstawowa nr 38 im. dr. Henryka Jordana w Łodzi

z siedzibą w Łodzi 93-144 ul. Krochmalna 21

2.Inspektorem ochrony danych w Szkole Podstawowej nr 38 w Łodzi od 2 lipca 2018 r  jest Pan Paweł Wojtuś adres poczty elektronicznej:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3.Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia rekrutacji do szkoły, realizacji obowiązku szkolnego na podstawie

Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r., poz., 59) , w szczególności art. 133 oraz Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. 2017, poz. 2198)

4.Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą inne podmioty zgodnie z w/w  ustawami;  dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem

5.Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pana/Pani dane osobowe mogą być przekazywane do państw trzecich i organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych

6.Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w punkcie 3 a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego

7.Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania ( przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

8.Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi,  gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; przysługuje Pani/ Panu wniesienie skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.

9.Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest wymogiem ustawowym.

10.Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale  konieczne w celu udostępnienia strony internetowej.

11.Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.